GDPR v oblasti sledování vozidel? S námi snadno a rychle!

V letošním roce 2018 vstupuje v platnost GDPR - obecné nařízení pro ochranu osobních údajů. Jak je na tom sledování vozidel? Sledovat firemní majetek můžete i nadále a pokud přistupujete korektně ke zpracování osobních údajů už teď, nemělo by se toho pro vás moc měnit.

U GPS sledování vozidel jde především o sledování majetku a zařízení ke sledování vozidel by nemělo sloužit ke sledování zaměstnanců v době, kdy mají auto pro soukromé účely, pokud  tedy mají možnost auto k soukromým jízdám využívat.

 

Mají vědět řidiči o GPS lokátoru?

Zaměstnavatel má povinnost zaměstnance informovat o tom, že používané vozidlo je vybaveno GPS sledováním, tato skutečnost je již zde delší dobu. Někdy se doporučuje tuto informaci umístit i do vozidla tak, aby byla v zorném poli řidiče.

 

Služební cesty ano, soukromé cesty ne

Velmi důležitá věc je zajistit, aby GPS sledování ve vozidle nesloužilo ke sledování zaměstnance v případě jeho soukromých jízd, pokud má možnost k tomuto auto využívat. Pokud tato možnost pro zaměstnance existuje, nemělo by se v případě jeho soukromých jízd vozidlo sledovat.

 

GPShlídač umí jednuduše skrýt soukromé cesty

V našem systému můžete snadno skrýt soukromé jízdy zaměstnanců. Stačí pokud zaměstnanec přepne v autě přes mobilní aplikaci na soukromou jízdu nebo má auto takto jízdu nastavenou přes počítač. V elektronické knize jízd se pak tato jízda se všemi detaily zobrazí pouze danému zaměstnanci. Nikdo jiný k datům přístup nemá, ostatním uživatelům se zobrazuje informace, že jde o skrytou jízdu.

 

MÁTE DOTAZ?

Přečtěte si často kladené dotazy nebo nás kontaktujte.